AUTORIZOVANÝ PRODEJCE

FOTOAPARÁTŮ, FOTÍCÍ TECHNIKY

ZNAČEK OLYMPUS, NIKON A CANON

Focení průkazového fota na počkání

O minulosti prodejny v Jeseníku

Společnost SINCO Olomouc spol. s r.o. provozovala několik odborných prodejen FOTO a prodejny výpočetní techniky na Moravě. FOTO prodejny které byli zařazeny do Německého obchodního řetězce Porst a později do obchodního řetězce Zlatá Linie FotoStar Teplice. Měli seskupení kolem 80 významných regionálních prodejen FOTO. Nákupy v rámci tohoto sdružení nám umožňovali mít vždy na skladě všechny novinky od dodavatelů - centrální zastoupení nejvýznamnějších značek za příznivé ceny. Zlatá Linie vydávala několikrát ročně reklamní noviny, kde prezentovala akční zboží za velmi výhodné ceny.

První prodejnu firma otevřela v Olomouci 4. 12. 1991. Další prodejny se zaváděli postupně v následujících letech. Do roku 1999 nesly prodejny obchodní název PORST, protože se spolupracovalo s touto tehdy největší německou firmou v oboru (v roce 1919 Hans Porst otevřel první odborný obchod foto-optika a od roku 1963 firma začala otevírat své první filiálky). S nástupem digitální fotografie se dostal německý partnerdo problémů a svoji činnost částečně omezil. Vefiremních prodejnách byl, klademe velký důraz na vysokou odbornost prodavačů a na osobní přístup k zákazníkům. Samozřejmostí je bezplatná poradenská činnost na optimální využití všech u nás zakoupených přístrojů a příslušenství.

V prodejnáchse nabízel kompletní sortiment klasických i digitálních fotoaparátů od nejrenomovanějších výrobců. Samozřejmostí nabídky byl i široký sortiment příslušenství pro amatéry i profesionály. Počínaje objektivy, filtry, filmy, bateriemi, nabíječkami, paměťovými kartami, brašnami, stativy, alby, rámečkyatd. Pro zpestření nabídky byly ve vybraných prodejnách i digitální videokamery. Nabídku optických přístrojů doplňovali také lupy, dalekohledy klasické a jednodušší hvězdářské. Doplněním nabídky byl i široký sortiment meteorologických stanic.

V prodejnách v Olomouci, Prostějově, Přerově a v Ostravě (později i v Opavě a Jeseníku) jsme měli i vlastní minilaby na hodinové zpracování fotografií klasických i digitálních. Ve zbylých prodejnách jsme zajišťovali služby fotoamatérům - kompletním sortiment zpracování pozitivů, negativů i digi prostřednictvím firmy FotoStar. Prostřednictvím této partnerské firmy se i zajišťovala ve všech provozovnách i novinka trhu – fotoknihy a tzv. hobby program, který zahrnoval zpracování fotografií na trička, puzzle, hrnečky, pexeso a polštářky atd. V každé prodejně se zálohovala fotodata na CD. Na prodejnách se také fotilo foto na doklady a portrétní fotografie včetně požadovaných korekcí. Spolupracovalo se taká s významnými firmami nabízejíc splátkový prodej. Pravidelně bývalo i ve splátkovém prodeji několik různých akcí. V prodejnách bylo možno i platit všemi rozšířenými typy platebních karet.
Prodejna v Jeseníku byla od z. 14. 10. 1992 do 2004 na nám. Svobody 824, 790 01 Jeseník
od z. 2004 do 31.12.2008 na ulici Poštovní 884 Svobody 824, 790 01 Jeseník
od z. 1. 1. 2008 do 12.11.2010 V Oblouku 816, 790 01 Jeseník – pak jsem prodejnu převzal pod sebe a nazval SINCOLN-foto