AUTORIZOVANÝ PRODEJCE

FOTOAPARÁTŮ, FOTÍCÍ TECHNIKY

ZNAČEK OLYMPUS, NIKON A CANON

Focení průkazového fota na počkání

Technologie Konica R2S

Náš lab používá pro zpracování vašich fotografii výjimečnou technologii minilabu Konica R2 Super. Tento profesionální minilab se zcela odlišuje od technologie osvitu minilabů jiných značek, a to především osvitovou jednotkou.

Konica R2 Super má osvitovou jednotku pracující na principu mikro LED diod s mikrozávěrkami, která zajišťují naprosto přesné dávkování světla. Na rozdíl od laserového osvitu používaného všemi ostatními výrobci nemůže u této osvitové jednotky docházet k "rozpasování" barev, protože mikro LED diody jsou pevně usazeny v hlavě jednotky, což přispívá k jedinečné ostrosti a rozlišení výsledných fotografií i v oblastech nejjemnějších detailů.

Na ostrost a kresbu detailů má zásadní vliv také extrémní rozlišení osvitové jednotky, která přenáší obraz na fotografický papír s rozlišením výstupu 400x800 dpi.

A co je důležité - toto extrémní rozlišení je zachováno u všech formátů zvětšenin, od 9x13 až po 25x38 cm, zatímco u laserových minilabů rozlišení výstupu s velikostí fotografie klesá. Změna rozlišení výstupu má pak na svědomí rozdíl mezi sytostí a celkovým jasem malých a velkých fotografií zhotovených ze stejného souboru. Na našem minilabu Konica R2 Super k ničemu takovému nedochází a kvalita, barevnost a tonalita je zcela konzistentní při všech formátech výstupních zvětšenin.
Tato skvělá vlastnost vám může ušetřit nemálo peněz. Před zhotovením výstavního souboru nebo série velkých zvětšenin si můžete u nás nechat zhotovit náhledové menší fotografie, zkontrolovat je, případně doupravit, a teprve poté si necháte zhotovit velké fotografie, přitom máte jistotu, že budou stejně syté a barevné, jako malé náhledy.

Osvitová jednotka SAED minilabu Konica R2 Super svým rozlišením výstupu dosahuje rozlišovací schopnosti fotografického papíru. Na fotografiích není proto ani lupou patrné žádné řádkování ani rastr, jako je tomu u laserových minilabů.Konica R2 Super díky tomu využívá beze zbytku všechny bohaté, syté, a tam, kde má být černá ve stínech, je skutečná sytá čerň, ne jen tmavá šedá, která vzniká "ředěním" černé při řádkování obrazu laserovou osvitovou jednotkou.

Ve spojení s profesionálními fotopapíry DNP dosahuje Konica R2 Super nejvyššího zčernání (Dmax) ve světové produkci fotografií zhotovených na minilabech. Díky dosažení rozlišovací schopnosti fotopapíru dochází k jemnému prolínání pigmentů (rozpití), díky kterému vzniká až "analogové" množství odstínů, a fotografie proto působí
R2 SUPER – dělá fota v odstínech: barva, ČB, sépie
ve velikostech: od 9x13 až do 25x28 cm
a s ořezem, bílým okrajem ze dvou stran a s bílým rámečkem dle dohody (bez příplatku)